100 / 100100 / 100

Registration date : 2008-06-25

PostSubject: Nenad Zimonjic   Sat Jul 26, 2008 3:29 pm

Polufinale za Zimonjića i Nestora
Ziki i Nestor na turniru u Torontu savladali dubl Matje-Južni sa 2:0 (7:6, 6:4) i plasirali se u polufinale Mastersa

Drugi nosioci na Mastersu u Torontu, dubl Nenad Zimonjić i Danijel Nestor plasirali su se u polufinale, pošto su pobedili Pol Anri Matjea i Mihaila Južnjeg sa 2:0, po setovima 7:6, 6:4.

U prvom setu oba para napravila su po brejk, pa se igrao taj-brejk u kojem su Zimonjić i Nestor bili bolji sa 7:4.

Drugi set doneo je mnogo sigurniju igru Srbina i Kanađanina, iako su samo jednom oduzeli servis protivniku iz četiri prilike. To je bilo sasvim dovoljno za polufinale u kojem će igrati protiv boljeg iz susreta Nouls/Bupati - Paes/Dluhi.

Prvi i četvri dubl igrači sveta, Nestor i Zimonjić osvojili su 31 poen na meču, dok su Matje i Južnji sakupili svega 18. Meč je trajao sat i 19 minuta.

Na Mastersu u Torontu, čiji ukupni nagradni fond iznosi 2.615.000, za pobednike u dublu odvojeno je 130.000 dolara ukupno. Uz to, najboljima sledi i 500 ATP poena.