PostSubject: Re: Novak Djokovic   Thu Jul 24, 2008 5:40 pm

avatar

Age : 24

PostSubject: Re: Novak Djokovic   Thu Jul 24, 2008 5:45 pm

Đoković u trećem kolu Toronta!

Najbolji srpski teniser Novak Đoković i treći nosilac turnira, plasirao se u treće kolo Rodžers Kupa u Torontu, savladavši 82. igrača sveta, Kanađanina Frenka Dančevića, rezultatom 6:4, 6:4 za 1 sat i 16 minuta.

U prvom setu je viđena velika borba. Novak je uspeo da spasi dve brejk lopte u prvom gemu i da povede. Igrači su čuvali svoj servis sve do desetog gema, kada pri vođstvu od 5:4 Đoković pravi odlučujući brejk i osvaja prvi set rezultatom 6:4.

U drugom setu Novak je napravio brejk u šestom gemu, i zatim osvojio gem na svoj servis za vođstvo od 5:2. U osmom gemu, Dančević je spasio meč loptu, smanjio na 5:3, da bi zatim uspeo po prvi put u meču da oduzme gem na Novakov servis za 5:4. Đoković međutim ne dozvoljava da meč uđe u neizvesnu završnicu, uzvraća brejkom za 6:4 u drugom setu i pobedu koja ga vodi u treće kolo, gde će mu protivnik biti Robin Soderling (Švedska), koji je u 2. kolu savladao Fernanda Verdaska (Španija).

PostSubject: Re: Novak Djokovic   Thu Jul 24, 2008 5:53 pm

u 17h je termin, samo ne znam da li ce bas u to vreme igrati... RTS prenosi ...
laura93

avatar

PostSubject: Re: Novak Djokovic   Thu Jul 24, 2008 5:54 pm

Da, sad sam i ja videla, treba oko 17 da pocne...
Admin
avatar

Age : 24

PostSubject: Re: Novak Djokovic   Thu Jul 24, 2008 8:25 pm

Nole sigurnom igrom do četvrtfinala Rodžers Kupa!

Najbolje rangirani teniser Srbije nastavlja da niže pobede na putu ka odbrani prošlogodišnje krune u Montrealu.

Treći igrač sveta plasirao se u četvrtfinale Masters turnira u Torontu, pobedom nad 49. igračem na ATP listi, Šveđaninom Robinom Soderlingom u dva seta, rezultatom 6:4, 6:4 za 1 sat i 16 minuta.

Već na početku meča bilo je jasno da Novak neće imati nimalo lak zadatak. Šveđanin je počeo silovito. Sigurno je osvajao gemove na svoj servis, i ozbiljno pretio na Novakov. Đoković je spasio najpre jednu brejk loptu u drugom gemu, a zatim još tri u četvrtom. Kako je meč odmicao, Novak je igrao sve bolje. Kada je pri rezultatu 2:3 ekspresno osvojio gem na svoj servis, prvi put bez izgubljenog poena, videlo se da sve dolazi na svoje mesto. Već u narednom, sedmom gemu, Novak je uspeo da iskoristi prvu od dve brejk lopte za vođstvo od 4:3. Igrači su držali svoj servis do kraja prvog seta, koji je posle 39 minuta igre pripao Đokoviću rezultatom 6:4.

Odlučujući momenat u drugom setu dogodio se kada je Novak uspeo da napravi brejk u devetom gemu i povede sa 5:4. Odigrao je veoma sigurno na svoj servis i dobio drugi set istim rezultatom 6:4.

Protivnik u četvrtfinalu biće mu bolji igrač iz duela Endi Marej (Cool vs. Stanislas Vavrinka (9). Sa Škotlanđaninom se do sada sastao četiri puta i ostvario isto toliko pobeda. Odnos pobeda i poraza u duelima sa Švajcarcem je 4:2 u korist Noleta.

Novak poražen u četvrtfinalu Toronta!

Novak neće biti u prilici da brani šampionsku titulu sa prošlogodišnjeg Otvorenog Prvenstva Kanade u tenisu. Za to se pobrinuo deveti igrač ATP liste, Endi Marej, koji je u četvrtfinalu Rodžers Kupa u Torontu dobio našeg tenisera rezultatom 2:0, po setovima 6:3, 7:6 (7:3) za 104 minuta igre.

Ovo je ujedno bila i prva pobeda velike nade britanskog tenisa nad Noletom u pet duela koliko su do sada odigrali. Marej je odigrao kompletan meč na visokom nivou, i kao posledica toga usledio je za njega dugo očekivani trijumf nad dobrim prijateljom.

Marej je od samog starta meča demonstrirao agresivnu igru, koju je najavio i pre samog susreta. U uvodnom gemu Novak je propustio priliku za brejk, da bi kazna usledila u narednom u vidu brejka koji Britancu donosi prednost od 2:0, zatim i 3:0. Novak je u nastavku imao problema sa servisom, dok je ovaj element igre zajedno sa sjajnim kretanjem besprekorno funkcionisao kod devetog igrača sveta, koji dolazi do vođstva u setovima od 1:0 posle 6:3.

Sreća je pratila Mareja i u drugom setu. Britanac odmah na početku stiče prednost brejka, koju Đoković anulira u narednom gemu nakon sjajnog poena koji poravnava rezultat na 1:1. U petom gemu Marej je i po treći put oduzeo servis Novaku i doveo ga u težak položaj. Nakon toga usledio je potpuni preokret. Novak je zablistao, osvojio tri vezana gema (brejk bez izgubljenog poena) i meč polako dobija status spektakla, čiji su akteri 21-godišnjaci. U desetom gemu Srbin je pri rezultatu 5:4 imao set loptu, koju ne koristi i Marej izjednačava rezultat na 5:5. Naredna dva gema pripala su teniseru koji je servirao.

U taj-brejku Novak je načinio nekoliko grešaka koje su ga nakon tri mini-brejka protivnika koštale gubitka meča.

Sledeće nedelje Novak će učestvovati na još jednom turniru iz Masters serije, koji se igra u Sinsinatiju za nagradni fond od 2.615.000 američkih dolara.

Pozitivna činjenica je to da Nole ne brani poene na ovom turniru, jer je prošle godine izgubio svoj uvodni meč drugog kola od Španca Karlosa Moje (4:6, 1:6).